Pracujesz z dokumentami? Zatrudnij robota!

Marcin Rojek
3 min readMar 10, 2020

--

Praca z dokumentami potrafi być nie tyle żmudna, nudna i w ogóle przyprawiająca o ból głowy co przede wszystkim: zabiera nam czas, który moglibyśmy spożytkować na o wiele bardziej kreatywne zadania. Jako współzałożyciel byteLAKE często spotykam się z przedstawicielami biznesów z różnych branż, którzy to stoją przed wyzwaniami tzw. wielkiej transformacji cyfrowej. Wielkie hasło i praktycznie każda firma consultingowa opublikowała na jego temat szerokie opracowania. Ale co ono oznacza w praktyce dla takiej firmy jak Twoja? W dzisiejszym poście odniosę się do jednego z aspektów cyfrowej transformacji:

!!! Eliminacja Przepisywania Skanów Faktur !!!

Jako firma wysłuchaliśmy niezliczoną ilość historii na temat jak pojawiające się stosy dokumentów w sekretariatach zaczynają wywoływać niepokój, który nieuchronnie dociera korytarzami do działów księgowości, finansów, kadr zarządzających… makabryczne wizje utraty cudownych chwil na rzecz przepisywania, przepisywania i jeszcze raz przepisywania. Stres, utracone marzenia :) ;) a do tego dostępne narzędzia na rynku. Niby proste i fajne ALE. No właśnie ALE? Jeśli chcę zautomatyzować odczyt 100 rodzajów faktur to muszę stworzyć tylko… 100… no niech będzie 90 szablonów :) Albo inaczej… firma zakupiła narzędzie RPA, które jest super ALE. Kolejne ALE? Jest kompletnie nieelastyczne i nie da się go dostosować do ciągle zmieniającej się rzeczywistości: warianty dokumentów, nowe wzory etc. Albo inaczej, dostosowanie takie to kolejny ból głowy.

Dlatego też stworzyliśmy brainello. W skrócie: jest to silnik, który w oparciu o mechanizmy uczenia maszynowego przyspiesza i automatyzuje przetwarzanie dokumentów.

brainello: inteligentny OCR

Dzięki zastosowaniu elementów sztucznej inteligencji mogliśmy całkowicie wyeliminować konieczność tworzenia szablonów.

To chyba jedna z tych cech, którą nasi klienci cenią najbardziej. W przypadku faktur, nasz inteligentny OCR jest gotowy do działania już od chwili instalacji. Proces jest bardzo prosty:

  • system workflow / ERP lub inny przekazuje do brainello kolejne faktury
  • brainello w błyskawicznym tempie zwraca pola z faktur (co prawda szybkość jest zależna od konfiguracji ale w typowym środowisku możemy przyjąć 1800 faktur / godzinę)
  • wynik zwrócony przez brainello następnie trafia bezpośrednio do systemów komputerowych.

Dodatkowo brainello dla każdego pola zwraca współrzędne oraz tzw. pewność. W oparciu o te dane system korzystający z brainello może podejmować decyzję o tym czy należy poprosić operatora o dodatkową weryfikację oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, wyświetlić odpowiedni fragment dokumentu.

Na tym nie koniec…

Silnik brainello został tak zaprojektowany aby ciągle się ulepszać.

brainello analizuje zachowania operatora, potrafi zapamiętywać informacje zwrotne i z czasem samodzielnie reagować w nowych sytuacjach jak np. zmieniające się formaty dokumentów, zamazane lub nieczytelne części skanów etc.

To tyle tym razem… Jeśli szukasz narzędzia do automatyzacji odczytu dokumentów, inteligentnego OCR -a do faktur i jednocześnie zależy Ci na jakości oraz pełnej automatyzacji lub po prostu masz kilka pytań, zapraszam do kontaktu: www.byteLAKE.com lub bezpośrednio na adres: brainello@byteLAKE.com.

Wyróżnikiem naszego produktu jest to, że nie budujemy kluczowych elementów brainello w oparciu o sztywno skonfigurowane elementy bazowe (drag&drop, frameworki RPA). Można jednak zintegrować brainello z takimi rozwiązaniami, znacznie poprawiając ich jakość działania.

Modelujemy heurystyki i algorytmy uczenia maszynowego pod konkretne grupy scenariuszy. Daje to o wiele większą skuteczność i przede wszystkim elastyczność jeśli chodzi o możliwości dalszego rozwoju produktu.

brainello eliminuje ręczne przepisywanie faktur

Zapraszam do przeczytania również mojego wpisu na temat przykładowej integracji brainello w firmie. Link: bytelake.com/en/brainello-integration-article-pl.

Kluczowe zwroty: OCR do faktur, skanowanie faktur, program do odczytywania faktur, narzędzie do odczytywania faktur, program do ocr faktur, przetwarzanie dokumentów, odczyt danych z faktur, automatyzacja.

Skontaktuj się z nami by przetestować brainello:

  • e-mail: brainello@byteLAKE.com
  • telefon: +48 508 091 885

--

--

Marcin Rojek

Co Founder@byteLAKE | Turning Data Into Information for Manufacturing, Automotive, Paper,Chemical,Energy sectors | AI-accelerated CFD | Self-Checkout for Retail