Rozwiązania IT dla przemysłu
Ostatnio sporo publikowaliśmy na stronach byteLAKE na temat inicjatyw, które współtworzymy, czyli AID — AB Innovation Designer oraz WRO4digiTal. Postanowiłem zebrać tutaj kluczowe informacje na ten temat.
Każdy ze wspomnianych projektów ma w zasadzie jeden cel: stworzyć zgrany zespół, ściśle współpracujących ze sobą partnerów technologicznych, którzy nie tylko mają komplementarne oferty ale i przede wszystkim umieją, chcą i lubią razem działać tak, aby wspólnie móc realizować nawet te najbardziej zaawansowane i ambitne przedsięwzięcia informatyczne. Kluczem jest dostęp do najnowszych rozwiązań oraz innowacji. Dlatego mamy w zespole firmy produktowe oraz startupy. Dzięki temu, nasi klienci zyskują dostęp do szerokiej gamy gotowych do wdrożenia fragmentów systemu a w wielu przypadkach nawet i kompletnych systemów, co znacznie skraca czas realizacji oraz powiązanymi z nią kosztami.
Przykładowo: dzięki tego typu inicjatywom, wdrożenie inspekcji wizualnej w fabryce sprowadza się do przeuczenia i kalibracji Cognitive Services dla Produkcji od byteLAKE tak, aby kamera/mikrofon umiały wykrywać i analizować jakość elementów specyficznych dla danej fabryki, zgodnie z jej wymaganiami, uruchomienia takiego produktu na komputerze przemysłowym np. od Lenovo oraz instalacji sprzętu, czujników, dodatkowego oprogramowania czy integracji całości z resztą ekosystemu informatycznego klienta (wg zaleceń i wymagań klienta), co sprawnie zorganizuje i dostarczy AID — AB Innovation Designer. Innymi słowy, dla klienta odpada konieczność koordynowania prac i planowania działań dla wielu partnerów, znika koszt wytworzenia oprogramowania od zera (gotowe produkty) i przede wszystkim projekt jest realizowany przez partnerów, którzy działają razem, lubią się i potrafią realizować złożone projekty.
Zaletą rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (SI) od byteLAKE jest to, że żadne z nich, aby działać, nie wymaga dostępu do Internetu i nie jest zależne od chmury obliczeniowej czy subskrypcji firm trzecich. Innymi słowy, SI od byteLAKE instalujemy na lokalnych komputerach a wbudowane algorytmy uczymy tak, aby działały niezależnie. Ułatwia to proces instalacji a dla klienta oznacza, że rozwiązanie jest niezależne od przepustowości sieci, jakości WiFi, etc.
Dodatkowo, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, mamy możliwość w ramach inicjatywy WRO4digiTal szybko uruchomić wybrane projekty w ramach dofinansowania ze środków unijnych. W kwestii dofinansowania mamy jednak ograniczenie terytorialne i dotyczy to tylko firm z Dolnego Śląska. Pozostałe nasze inicjatywy mają zasięg globalny.
Więcej informacji: WRO4digiTal
#WRO4digITal to Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z Wrocławia, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej. Dolnośląskie firmy oraz jednostki administracji publicznej mogą skorzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi. Więcej: https://lnkd.in/dhf6uDwH
Jako byteLAKE, cieszymy się, że jesteśmy częścią tak ambitnej inicjatywy gdyż razem jesteśmy w stanie dostarczyć kompletne rozwiązania klientom z wielu branż. Dodatkowo, dzięki #WRO4digiTal #EDIH możemy znacznie przyspieszyć a w wielu przypadkach w łatwy sposób umożliwić mikro i małym przedsiębiorstwom uruchomienie i wdrożenie nowoczesnych systemów informatycznych.
Nasza rola w #konsorcjum, jako partnera technologicznego #byteLAKE, polega na dostawcy rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (SI; ang. AI, Artificial Intelligence). Oferujemy produkty #SI dla przemysłu produkcyjnego, motoryzacyjnego, restauracyjnego, papierniczego i chemicznego.
Więcej informacji: AID — AB Innovation Designer
W ramach inicjatywy AB Innovation Designer tworzymy nową jakość na rynku polskim. Poprzez ścisłą współpracę pomiędzy kluczowymi partnerami technologicznymi, jesteśmy w stanie zbudować i dostarczyć kompleksowe i nawet te najbardziej ambitne projeky informatyczne dla przemysłu.
🔎 Jeżeli Twoja firma też szuka rozwiązań IT, które pozwolą jej usprawnić np. procesy produkcyjne, koniecznie daj nam znać. Chętnie zaproponujemy właściwe rozwiązania i pokażemy realizacje naszych Partnerów.
Jako byteLAKE skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (SI; ang. AI, Artificial Intelligence). Oferujemy produkty #SI dla przemysłu produkcyjnego, motoryzacyjnego, restauracyjnego, papierniczego i chemicznego. Więcej na naszej stronie: www.byteLAKE.pl
Zapraszam do kontaktu:
► Marcin Rojek, mrojek@byteLAKE.com, +48508091885
► Mariusz Kolanko, mkolanko@byteLAKE.com, +48505322282
Poznaj byteLAKE
Tworzymy oprogramowanie dla różnych branż oraz własne produkty, oparte na sztucznej inteligencji (SI; AI, ang. Artificial Intelligence). byteLAKE’s CFD Suite wykorzystuje SI, aby skrócić czas symulacji CFD (ang. Computational Fluid Dynamics) dot. mieszania chemicznego z godzin do minut. byteLAKE’s Cognitive Services to dedykowane algorytmy SI dla przemysłu 4.0 oraz restauracji. W produkcji wykorzystywane są one do wizualnej inspekcji procesów, części, komponentów lub produktów. W motoryzacji Cognitive Services wykorzystują mikrofony w celu dokonania oceny jakości silników samochodowych. W przemyśle papierniczym Cognitive Services wykorzystują kamery do monitorowania procesu produkcji papieru oraz wykrywania, pomiaru i analizy linii mokrej. W restauracjach usługi Cognitive Services zazwyczaj działają jako dodatkowe oprogramowanie, które rozpoznaje posiłki i wysyła ich listę do kasjera, co pozwala zmniejszyć kolejki oraz ogólny czas oczekiwania. Tworzymy także oprogramowanie na zamówienie, w którym wykorzystujemy SI/AI do analizy w czasie rzeczywistym obrazów, filmów, dźwięków i danych z czujników. Aby dowiedzieć się więcej o innowacjach byteLAKE, zapraszamy do odwiedzenia naszych stron www.byteLAKE.pl oraz www.byteLAKE.com.