Wyróżnienie NEW@POLAND dla byteLAKE

Marcin Rojek
2 min readJan 22, 2020

--

Początek roku 2020 w byteLAKE? Bardzo ekscytujący! Zostaliśmy uhonorowani prestiżowym wyróżnieniem NEW@POLAND 2020, przyznawanym przez Polski Związek Prywatnych Pracodawców Informatyki i Telekomunikacji — Lewiatan.

Wyróżnienie NEW@POLAND dla byteLAKE

Kolegium Nagrody NEW@POLAND w składzie Prof. Michał Goliński, Prof. Michał Kleiber, Prof. Andrzej Koźmiński, Prof. Witold Orłowski, Tomasz Klekowski, Piotr Marczuk, Cristiano Pinzauti, Aleksander Szwarc postanowiło przyznać wyróżnienie firmie byteLAKE za:

„Innowacyjne podejście i wykorzystywanie całego spektrum zaawansowanych technologii do tworzenia rozwiązań dla wielu problemów społecznych i gospodarczych”.

„Kolegium doceniło specjalistyczną wiedzę i niestandardowe podejście firmy”.

Wyróżnienie to jest dla nas kolejnym dowodem bardzo wysokiej oceny naszych produktów oraz działań badawczo-rozwojowych. Jako firma stawiamy bardzo silnie na budowanie efektywnej współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu. Wierzymy, że jest to nie tylko droga do innowacji ale i również do realizacji najśmielszych i najbardziej ambitnych projektów.

Przyznając tegoroczne wyróżnienie jury doceniło nasze sukcesy przy tworzeniu i wdrażaniu produktów:

  • byteLAKE’s CFD Suite (BCS), kolekcja algorytmów do liczenia dynamiki płynów i gazów, zoptymalizowanych na serwery wyposażone w akceleratory Xilinx Alveo (FPGA). Warto przy tej okazji wspomnieć, że niewątpliwą zaletą naszego produktu jest przespieszenie symulacji CFD nawet 4x i przy tym obniżenie zużycia energii o aż 80%. Produkt ogłosiliśmy na konferencji Supercomputing (SC19) w Denver, Colorado (www.byteLAKE.com/en/SC19).

Aktualizacja 2020: byteLAKE aktualnie rozwija CFD Suite jako AI for CFD Suite, kolekcję modułów wykorzystujących sztuczną inteligencję w celu przyspieszenia symulacji CFD. Rozwiązanie to jest wieloplatformowe (nie tylko na FPGA). Więcej: www.byteLAKE.com/en/CFDSuite.

  • byteLAKE’s Ewa Guard, platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję do wspierania aktywności związanych z zalesianiem terenów oraz do wykrywania nielegalnych wysypisk. Produkt ogłosiliśmy również przy okazji konferencji SC19 (https://youtu.be/sahfHyoq2dk).

Ogromne gratulacje i podziękowania dla całego zespołu byteLAKE!

— — — —

Nagroda NEW@POLAND została ustanowiona przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN w celu promowania działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologicznej innowacyjności. Nagroda jest przeznaczona dla projektów, które w największym stopniu zmieniają sposób organizacji państwa i oferowania usług publicznych oraz dla innowacyjnych zastosowań rozwiązań sztucznej inteligencji. Nagroda promuje firmy i organizacje przyczyniające się do rozwiązywania ważnych problemów społecznych i poprawy jakości relacji państwa z obywatelami.

--

--

Marcin Rojek

Co Founder@byteLAKE | Turning Data Into Information for Manufacturing, Automotive, Paper,Chemical,Energy sectors | AI-accelerated CFD | Self-Checkout for Retail